Produkcja szaf sterowniczych
Systemy automatyzacji przepompowni
ścieków
Nowoczesna automatyka wykorzystywana w systemach kanalizacyjnych pozwala na zmniejszenie poboru energii w oczyszczalniach oraz obiektach gromadzących/ transportujących ścieki dzięki optymizacji pracy pomp. Poważnym problemem gospodarstw rolnych, dużych obiektów przemysłowych oraz przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych jest nadmierne zużycie energii elektrycznej, wynikające z nieprzerwanej pracy pomp.
W przypadku ręcznego sterowania praktycznie nie uwzględnia się realnej potrzeby stopniowego uruchamiania pomp, pracujących w trybie ciągłym. Wdrożenie systemu automatyzacji dla przepompowni ścieków pozwala na zastosowanie bardziej elastycznego i czułego mechanizmu zarządzania, praktycznie niezależnego od człowieka.
Co to takiego automatyka przepompowni ścieków – możliwości i warianty rozwiązań
Zasada zautomatyzowanego zarządzania i kontroli przepompowni ścieków może być realizowana na różnym poziomie zaawansowania systemu. To zależy od konkretnych warunków i profilu działalności obiektu. Najprostsze rozwiązanie w zakresie automatyzacji – to instalacja systemu pływakowego oraz szafy sterowniczej, co pozwala uruchamiać pompy grupami w zależności od poziomu wód ściekowych w określonym zbiorniku. Przewidziana jest możliwość uruchomienia wszystkich pomp w celu odwodnienia, a także wysłanie sygnału alarmowego do personelu w przypadku zagrożenia przepełnieniem dzięki kontroli poziomu wody w zbiorniku.
Zasady pracy i korzyści z niej wypływające
Takie rozwiązanie daje możliwość uzyskania wielu realnych korzyści:
- pompy są uruchamiane w zależności od faktycznych potrzeb, co zmniejsza zużycie energii elektrycznej;
- działanie zautomatyzowanej przepompowni ścieków nie zależy od sumienności pracowników, reakcja systemu jest znacznie szybsza, niż reakcja człowieka;
- dzięki optymizacji pracy pomp zmniejsza się zużycie sprzętu oraz liczba dodatkowych napraw;
- pojawia się możliwość utworzenia kompleksu kontrolnego składającego się z pulpitu dyspozytorskiego, urządzeń sterujących zasuwami, urządzeń oczyszczania mechanicznego, separatorów.
System zautomatyzowanych przepompowni ścieków można wdrożyć zarówno w przedsiębiorstwach przemysłowych i rolniczych, jak i w budynkach użyteczności publicznej oraz specjalistycznych obiektach, w których znajdują się zbiorniki do romadzenia i przepompowywania ścieków. Rozwiązanie to jest także odpowiednie dla oczyszczalni ścieków z dużą ilością basenów, w takim przypadku zarządzanie pompami może zostać włączone do kompleksu telemetryczno- dyspozytorskiego ze zdalnym zarządzaniem oraz przesyłem informacji za pośrednictwem sieci GSM.
Nasza oferta w zakresie automatyzacji systemów kanalizacyjnych
Firma Sauka Bay Sp. z o.o. oferuje przedsiębiorstwom i organizacjom opracowanie oraz wdrożenie systemów automatyzacji dla przepompowni ścieków oraz zarządzania pompami, począwszy od przygotowania projektu do momentu uruchomienia kompleksu , a także usługi posprzedażowe. Jakie kroki należy podjąć, aby zaoszczędzić?
- Skontaktuj się z nami w celu uzgodnienia terminu przyjazdu inżynierów, którzy na miejscu zapoznają się z obiektem oraz dokumentacją techniczną.
- Otrzymasz ofertę z wariantami automatyzacji, przykładami konkretnych rozwiązań oraz wstępną wycenę kosztów
- Otrzymasz do zatwierdzenia kompletny projekt automatyzacji
przepompowni ścieków, według którego zostaną przeprowadzone prace instalacyjne.
- Przejmiesz system po jego wcześniejszym uruchomieniu oraz przetestowaniu, wybierzesz program obsługi gwarancyjnej oraz
Współpracujemy z państwowymi oraz prywatnym przedsiębiorstwami, apewniamy pełny pakiet dokumentacji i jesteśmy gotowi zaoferować zamawiającemu najbardziej korzystne dla niego warunki. Prace są prowadzone zgodnie z umową, w której określona jest odpowiedzialność obu stron, zapewniona gwarancja sprzętu oraz możliwość dalszej optymizacji wdrożonej automatyki dla przepompowni ścieków oraz wodociągów.