Sprzedaż

Gwarancja. Serwis

Wdrożenie kompleksowej automatyzacji pracy przepompowni podtrzymujących ciśnienie w systemach wodociągowych i gaśniczych pozwala optymalizować pracę urządzenia w szerokim zakresie parametrów. Automatyka może być wdrożona na kilku poziomach – jeśli system zarządzania pompami i stacjami zapewnia bezpieczeństwo urządzeń, to automatyczna kontrola pozostałych parametrów umożliwia zmianę podejścia do organizacji dostaw wody i zapotrzebowania na energię elektryczną. Podsumowując, koszty zaopatrzenia w wodę w połączeniu z nieproduktywnymi kosztami, włączając drugorzędne efekty, mogą obniżyć się o 30-40%.

W zestawie kompleksowej automatyki dla przepompowni podtrzymujących ciśnienie wody znajdują się czujniki i urządzenia, informujące o konkretnychwskaźnikach, urządzenia do przetwarzania informacji, szafa sterownicza wyposażona w komponenty elektroniczne i przekaźnikowe. W zależności od konfiguracji i wybranego przez zamawiającego poziomu zaawansowania systemu, można uzyskać następujące możliwości:

  • kontrola ciśnienia wody na wejściu (przy zasilaniu z wodociągu miejskiego), odczyt pomiarów za przepompownią ścieków i w punktach poboru;
  • kontrola pracy pomp pod względem ciśnienia, obiegu, przeciążenia;
  • reakcja na spadek ciśnienia – automatyka szybko podłącza pompy podtrzymujące ciśnienie w przypadku zwiększonego poboru, kontroluje wskaźniki procesu;
  • reakcja na odłączenie pompy głównej – zostaje załączona pompa rezerwowa;
  • kontrola poziomu wody w zbiorniku zasilającym, na wyjściu studni zasilającej.

 

CZY MASZ JAKIEŚ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami

Dbamy o Twoją prywatność

klikając przycisk „AKCEPTUJĘ” lub zamykając to okno zgadzasz się, aby Sp.z o.o. SAUKA BAJ przetwarzala Twoje dane osobowe zapisywane w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż saukabaj.pl, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w serwisie saukabaj.pl.

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wycofanie zgody nie zabrania serwisowi saukabaj.pl przetwarzania dotychczas zebranych danych.