Sprzedaż

Gwarancja. Serwis

Praca urządzeń pompujących wodę ze studni głębinowych może być kontrolowana na kilka sposobów w zależności od konkretnych warunków.

  1. Sterowanie ciśnieniem – system zawiera membranowy hydrauliczny akumulator z przekaźnikiem, który ustawia się na minimalne i maksymalne wychylenie membrany w zależności od ilości cieczy. Pompa włącza się na minimum, wyłącza na maksimum.
  2. Zabezpieczenie przed pracą bez wody – czujnik ciśnienia z przekaźnikiem odłącza silnik w przypadku krytycznego spadku ciśnienia i osuszenia rury.
  3. Sterowanie poziomowe w studni – system pływaków, zainstalowany w studni, łączy się z przekaźnikiem załączającym przepompownię. Możliwe jest stopniowe uruchamiania kilku pomp w zależności od poboru wody i jej poziomu w
  4. Sterowanie poziomowe w odwiercie – zamiast systemu pływaków wykorzystywany jest elektrolityczny czujnik, przewodzący prąd tylko wtedy, gdy jest zanurzony w wodzie. W przypadku odwodnienia połączony z nim przekaźnik przekazuje plecenie odłączenia zasilania
  5. Sterowanie w zależności od napełnienia wodociągu lub kontrola ciśnienia wzdłuż przepływu – przełącznik łopatkowy załączą się w przypadku braku przepływu cieczy przez rurę.

W nowoczesnych systemach automatyki dla studni głębinowych może być zastosowany drogi, za to efektywny schemat zarządzania silnikami pomp, zbudowany na inwerterze i zmianie częstotliwości prądu przemiennego. To rozwiązanie jest odpowiednie dla dużych obiektów ze znacznym poborem wody ze studni, w szczególności dla przedsiębiorstw wodociągowych, gdzie duże znaczenie ma oszczędność energii elektrycznej.

 

CZY MASZ JAKIEŚ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami

Dbamy o Twoją prywatność

klikając przycisk „AKCEPTUJĘ” lub zamykając to okno zgadzasz się, aby Sp.z o.o. SAUKA BAJ przetwarzala Twoje dane osobowe zapisywane w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż saukabaj.pl, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w serwisie saukabaj.pl.

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wycofanie zgody nie zabrania serwisowi saukabaj.pl przetwarzania dotychczas zebranych danych.