Systemy dyspozytorskie oraz telemetryczne

Czym są zautomatyzowane systemy dyspozytorskie oraz telemetryczne?

Systemy telemetryczny - szczegóły

Systemy dyspozytorski - szczegóły

 

Systemy dyspozytorskie oraz telemetria w produkcyjnych oraz wspomagających procesach stały się uznanym sposobem obniżenia kosztów oraz optymizacji pracy.Wdrożenie automatyki do zbierania i przekazywania danych, a następnie ich przetwarzanie i zarządzanie urządzeniami za pomocą jednego urządzenia dyspozytorskiego zasadniczo zmienia podejście do kwestii oszczędności energii i wydłużenia okresu przydatności urządzeń.

Kompleks telemetrycznych i dyspozytorskich urządzeń według funkcjonalności

Systemy zautomatyzowanego zarządzania przedsiębiorstwem, gdzie niezbędna jest stała zdalna kontrola procesów i urządzeń, składa się z dwóch kompleksów o określonych funkcjach. Jest to telemetria, do zadań której należy odczytywanie pomiarów z czujników, przetwarzanie i wysyłanie informacji do urządzeń odbiorczych. W połączeniu z nią działa kompleksowy system dyspozytorski, odpowiedzialny za wyświetlenie danych na konsolach, ekranach i innych urządzeniach końcowych oraz przekazywanie poleceń do urządzeń wykonawczych. Takim sposobem można połączyć w jedno wszystkie pracujące urządzenia, zarządzać nimi zdalnie w czasie rzeczywistym z gwarancją szybkiej odpowiedzi na zmieniającą się sytuację.

Kierunki profilowe automatyzacji

Firma Sauka Baj Sp. z o.o. oferuje EU przedsiębiorstwom i organizacjom wprowadzenie kompleksów telemetrii oraz zautomatyzowanych systemów dyspozytorskich w zakresie:

  • pracy pomp, zasuw, filtrów oczyszczalni ścieków, lokalnej kanalizacji i wodociągów;
  • pracy węzłów cieplnych w obiektach mieszkalnych i przemysłowych, kompleksach handlowo-rozrywkowych, instytucjach leczniczych i naukowych;
  • kontroli i zarządzania procesami wydobycia i dystrybucji wody ze studni głębinowych, zautomatyzowanego zarządzania urządzeniami wodociągów;
  • kontroli systemów bezpieczeństwa mechanizmów dźwigowych, zdalnego sterowania

Po wdrożeniu zautomatyzowanego systemu dyspozytorskiego oraz telemetrii zamawiający uzyskuje realny efekt ekonomiczny, wyrażający się w zmniejszeniu nieproduktywnych kosztów, wydłużeniu okresu użytkowania urządzeń, obniżeniu strat energii elektrycznej cieplnej. Oszczędności bez utraty jakości mogą sięgać 30- 40% w zależności od specyfiki przedsiębiorstwa.

Nasze możliwości i atuty

Współpracę z firmą Sauka Baj można nawiązać, korzystając ze sprawdzonego w praktyce schematu. Wyślijcie do nas zapytanie lub skontaktujcie się telefonicznie, aby specjaliści do spraw projektowania przyjechali do was w celu obejrzenia obiektu. Po zapoznaniu się z techniczną dokumentacją, przedstawimy wam warianty rozwiązań z uwzględnieniem specyfiki waszego przedsiębiorstwa.

Uzgodniony i zaakceptowany projekt systemu dyspozytorskiego i telemetrii będzie realizowany przez naszych specjalistów z wykorzystaniem certyfikowanych urządzeń i sieci GSM do przekazu danych. Wykonujemy prace pod klucz, po uruchomieniu i przetestowaniu systemu świadczymy gwarancyjną i serwisową obsługę urządzeń.

CZY MASZ JAKIEŚ PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 


Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami

Dbamy o Twoją prywatność

klikając przycisk „AKCEPTUJĘ” lub zamykając to okno zgadzasz się, aby Sp.z o.o. SAUKA BAJ przetwarzala Twoje dane osobowe zapisywane w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż saukabaj.pl, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w serwisie saukabaj.pl.

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wycofanie zgody nie zabrania serwisowi saukabaj.pl przetwarzania dotychczas zebranych danych.