Usługi

Serwis urządzeń pompujących w przedsiębiorstwach

Serwis urządzeń pompujących w przedsiębiorstwach

Firma Sauka Baj Sp. z o.o. realizuje serwis urządzeń pompujących i systemów przemysłowej automatyki (dyspozytorskich i telemetrycznych) w przemysłowych, rolniczych i komunalnych przedsiębiorstwach EU. W zależności od wybranego przez klienta rodzaju obsługi serwisowej prowadzone są profilaktyczne, planowe i naprawcze prace w przepompowniach przynależących do systemów grzewczych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Organizujemy kompleksową obsługę pomp cyrkulacyjnych, wykorzystywanych w procesach technologicznych.

Do obsługi systemów przemysłowej automatyzacji, zakupionych u nas lub innych dostawców, opracowane są programy serwisowe, zapewniające przeprowadzenie prac konserwacyjnych oraz renowacyjnych w zależności od potrzeb i na zamówienie. Prace są organizowane w oparciu o umowy, uwzględniające różne warunki w celu maksymalnego dostosowania naszych usług do wymagań klientów.

Charakterystyka i organizacja obsługi serwisowej

Świadczymy usługi serwisowe w regionalnych centrach Rzeczypospolitej Polskiej, wykorzystując sprawdzony schemat współpracy z klientami. Do pomp i przepompowni przemysłowych przywidziane są wyjazdy specjalistów zgodnie z wcześniej ustalonym grafikiem. Naprawa pomp w przypadku awarii realizowana jest na miejscu, jeśli urządzenie nie może być zdemontowane i dostarczone do centrum serwisowego.

Prace serwisowe urządzeń pompujących wiodących marek są podzielone na kilka okresów, związanych z przeprowadzeniem profilaktycznych i diagnostycznych operacji. Pompy WILO zgodnie z wymaganiami producenta należy serwisować w określonej kolejności:

 • czynności przed uruchomieniem – sprawdzenie kompletności, prawidłowej instalacji i podłączenia oraz sprawdzenie czy prace rozruchowe przed rozpoczęciem eksploatacji zostały przeprowadzone w całości;
 • wprowadzenie urządzenia do eksploatacji – od sprawdzenia gotowości i próbnego uruchomienia do sporządzenie Aktu wprowadzenia do eksploatacji i przekazania dokumentacji właścicielowi;
 • profilaktyczna obsługa techniczna – od drugiego roku pracy urządzenia podlegają okresowemu czyszczeniu, przedmuchiwaniu, sprawdzeniu zużyciu części ruchomych;
 • wsparcie techniczne – od 3 do 5 roku pracy prowadzona jest wymiana zużytych części, przywrócenie pełnej wydajności, kontrola parametrów oraz naprawy po awarii.

Programy serwisowe mogą być realizowane jako gwarancyjne, obsługa przedsprzedażowa i posprzedażowa, nadzór nad procesem instalacji (zgodnie z oddzielną umową).

Jakie korzyści płyną z regularnego serwisowania urządzeń

Dla przemysłowych, komunalnych i rolniczych przedsiębiorstw ważne jest utrzymanie urządzeń pompujących w stanie zapewniającym ich normalne użytkowanie i wydajność. Przeprowadzenie serwisu urządzeń i systemów automatyzacji w odpowiednim czasie pozwala uzyskać technologiczne i ekonomiczne korzyści:

 • pompy pracują ze stałą wydajnością, nie tracąc na niej z powodu zwiększonego zużycia czy zanieczyszczenia;
 • okresy między konserwacjami są ustalone przez producenta, możliwe jest wykorzystanie urządzeń w trybie ostrożnej eksploatacji;
 • zmniejsza się częstotliwość awarii, nieplanowanych przestojów związanych z systemami pompującymi;
 • możliwość przewidzenia ogólnego poziomu kosztów utrzymania, eksploatacji i serwisu urządzeń umożliwia zaplanowanie i optymizację wydatków.

Prawidłowe działanie urządzeń pompujących pozytywnie wpływa na stan powiązanych z nimi systemów. Przy zachowaniu regulaminowych okresów obsługi serwisowej można znacznie zaoszczędzić i uniknąć wzrostu nieproduktywnych kosztów.

Nasze atuty

 

Dlaczego warto skontaktować się z naszą firmą w celu przeprowadzenia serwisu pomp, automatyki oraz systemów zarządzania? Korzyści dla przedsiębiorstw i organizacji wynikające z naszej oferty są następujące:

 • Firma reprezentuje producentów urządzeń i posiada oficjalne zezwolenia na prowadzenie prac;
 • Sauka Baj Sp. z o.o. dysponuje bazą części zamiennych, materiałów eksploatacyjnych oraz ma możliwość uzupełniania zapasów oraz zamawiania oryginalnych części u producentów;
 • serwis jest wykonywany w oparciu o umowę z możliwością wyboru najbardziej korzystnego z punktu widzenia kosztów i zakresu działań wariantu;
 • gwarancja jakości usługi, zakres odpowiedzialności jest określony w umowie, rozliczenia są prowadzone legalnie i przejrzyście z dostępem do dokumentacji

Specjaliści firmy prowadzą przewidziany regulaminem serwisowania rejestr napraw i przeglądów, prowadzą konsultacje z klientami przez całą dobę, szybko reagują na sytuacje awaryjne. Współpraca z nimi – to korzystne rozwiązanie dla państwowych i prywatnych przedsiębiorstw, wykorzystujących pompy i automatykę w podstawowych i pomocniczych procesach produkcyjnych.

 

 

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami

Dbamy o Twoją prywatność

klikając przycisk „AKCEPTUJĘ” lub zamykając to okno zgadzasz się, aby Sp.z o.o. SAUKA BAJ przetwarzala Twoje dane osobowe zapisywane w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż saukabaj.pl, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w serwisie saukabaj.pl.

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wycofanie zgody nie zabrania serwisowi saukabaj.pl przetwarzania dotychczas zebranych danych.