Usługi

Nadzór nad procesem instalacji

Nadzór nad procesem instalacji pomp i urządzeń kontrolnych w przedsiębiorstwie

Nadzór nad instalacją urządzeń oraz następujące po niej prace rozruchowe są elementem działań przy zakupie nowego sprzętu. To stosunkowo nowy profil obsługi klientów. Pojawienie się takiego typu usług związane jest z koniecznością przestrzegania surowych wymagań technicznych i norm podczas instalacji (wymianie, rekonstrukcji) skomplikowanych węzłów, agregatów i innego rodzaju specjalistycznych urządzeń.

Na czym polega nadzór nad instalacją urządzeń?

Nadzór nad procesem instalacji – to konsultacyjne wsparcie ze strony ekspertów oraz techniczne, informacyjne i organizacyjne współdziałanie podczas instalacji i przygotowania do uruchomienia nowych urządzeń, zakupionych od postronnego dostawcy. Czym to się różni od tradycyjnej usługi montażu i serwisu?

Rozpatrzymy sytuację na typowych dla zamawiającego przykładach.

 • Nabyliście nowe urządzenia i zamierzacie je zainstalować we własnym zakresie lub zatrudnić do tego podwykonawcę. Ale zaawansowany sprzęt wymaga przestrzegania szeregu dodatkowych warunków, specjalistycznej wiedzy. W tym przypadku nadzór nad instalacją pełniony przez autoryzowanych przez producenta specjalistów pomoże zorientować się w szczegółach i nie popełnić błędu.
 • Urządzenia otrzymane od dostawcy znajdują się w waszym przedsiębiorstwie. Przedstawiciel producenta lub sprzedawcy, posiadający odpowiednie zezwolenia, sprawdza kompletność i stan poszczególnych węzłów, wydaje zalecenia odnośnie przygotowania do montażu.
 • W przypadku rekonstrukcji systemów telemetrycznych i dyspozytorskich wdrażane są nowe urządzenia, które należy zintegrować z istniejącymi Przedstawiciel dostawcy służy techniczną pomocą i wydaje zalecenia w zakresie podłączenia węzłów, sprawdza i potwierdza możliwość ich współdziałania.
 • Prace instalacyjne nowych urządzeń wykonuje podwykonawca, a zatrudniony w ramach umowy specjalista nadzoru nad instalacją kontroluje poprawność wykonywania prac, przestrzegania technologii, regulaminów i instrukcji producenta.

Usługę powinni świadczyć specjaliści i firmy, posiadające odpowiednie zezwolenia od producentów urządzeń, gdyż udzielone przez nich konsultacje powinny być zgodne z warunkami zachowania gwarancji na urządzenia.

W jakich przypadkach nadzór nad montażem pozwala uniknąć problemów z nowym sprzętem?

Zatrudnienie zewnętrznego specjalisty w roli konsultanta podczas prac montażowych pozwala uniknąć strat i problemów, związanych z błędami personelu i podwykonawców. W ramach świadczenia usługi do obiektu może być skierowany średni lub starszy specjalista, posiadający wiedzę w zakresie konkretnych urządzeń, ich właściwości, konfiguracji, specyfiki montażu. W zależności od warunków umowy zakres funkcji pełnionych przez specjalistę może obejmować następujące obszary:

 • sprawdzenie kompletności dostawy, czy opakowanie i jego zawartość nie została uszkodzona, przydatność do użycia;
 • zalecenia w zakresie przygotowania i porządku montażu, konkretne wskazania dotyczące organizacji pracy;
 • nadzór i kontrola procesu składania i instalowania urządzeń, integracji z istniejącymi technologicznymi procesami;
 • bezpośrednie kierownictwo nad pracami w przypadku braku u kupującego i podwykonawcy specjalistów o odpowiednich

Nadzór nad instalacją pozwala uniknąć problemów ze złożeniem sprzętu, zapobiec usterkom i uszkodzeniom, znacznie zmniejszyć ryzyko przestojów i dodatkowych kosztów, związanych z niewykwalifikowanymi działaniami i utratą gwarancji.

Usługa nadzoru nad instalacją zaawansowanych urządzeń pompujących i systemów zarządzania

Firma Sauka Baj oferuje przedsiębiorcom przemysłowego, rolniczego i komunalnego sektora nadzór nad instalacją urządzeń zakupionych u nas lub u innych dostawców. Nasi specjaliści zostaną oddelegowani w celu przeprowadzenia konsultacji, kontroli i organizacji pracy w zakresie złożenia i przygotowania do uruchomienia:

 • pomp kanalizacyjnych, wodociągowych i grzewczych;
 • przemysłowych i wspomagających systemów telemetrycznych i dyspozytorskich, automatyzacji procesów zarządzania przepompowniami i urządzeniami grzewczymi;
 • systemów dźwigowego bezpieczeństwa po rekonstrukcji i remoncie;
 • urządzeń i komponentów systemów zarządzania wspomagającymi procesami w przedsiębiorstwie.

Nasi specjaliści posiadają zezwolenia od dostawców i producentów, doświadczenie w prowadzeniu konsultacji, organizacji i kontroli montażu.

Realizacja i odpowiedzialność

Nadzór nad instalacją urządzeń świadczymy na podstawie umowy, po zakończeniu prac zamawiający przechodzi do rozruchu urządzeń, w którym możliwy jest udział naszych specjalistów. W celu uzgodnienia warunków współpracy skontaktujcie się z nami i udzielcie informacji o zakupionym sprzęcie.

Firma ponosi odpowiedzialność za rezultaty świadczonych usług i gwarantuje zachowanie standardów producentów urządzeń, przejrzystość współpracy z zamawiającym.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami

Dbamy o Twoją prywatność

klikając przycisk „AKCEPTUJĘ” lub zamykając to okno zgadzasz się, aby Sp.z o.o. SAUKA BAJ przetwarzala Twoje dane osobowe zapisywane w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż saukabaj.pl, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w serwisie saukabaj.pl.

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wycofanie zgody nie zabrania serwisowi saukabaj.pl przetwarzania dotychczas zebranych danych.